Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

chlebPan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: „To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę”. Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: „Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę”. Ilekroć, bowiem spożywacie ten chleb, albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. (1Kor 11,23-26)

Wielki Czwartek, w naszej liturgii i tradycji chrześcijańskiej, jest wspomnieniem ustanowienia przez Jezusa Chrystusa sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W tym wyjątkowym dniu, pełnym zamyślenia nad wielkimi tajemnicami, pamiętajmy w modlitwach o kapłanach, którzy na wzór Jezusa idą i głoszą światu Dobrą Nowinę.

Nie zapomnijmy też prosić Najwyższego Kapłana o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Modlitwa za kapłanów

Modlitwa o nowe powołania

b_150_100_16777215_00_images_LOGO_do_wytloczenia.gif 

SALWATORIAŃSKI
OŚRODEK POWOŁAŃ

ul. św. Jacka 16
30-364 Kraków
tel. kom. 601 707 188
tel. 12 254 60 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">